V hlubokých lesích Rumunska zuří odvěká válka mezi dvěma rody, které se nenávidí už jen ze své mystické podstaty. Není vítězů, není poražených, přesto je boj nekonečný. Dokud jedna strana nezíská silného spojence.
Už jenom jméno Trina nahání strach, protože ho provází strašlivá pověst. Neporazitelný zabiják, ovšem není tím, za koho ho všichni považují. Když přejde na stranu varcolaků a vyzradí všechna tajemství krále rumunských strigojů, nikdo neví co dál.
Proč je Trina takovým postrachem? Kde bere všechnu svou sílu? A ke komu vlastně patří – k varcolakům, nebo strigojům? Otázka možná stojí: komu patří. I šestnáct let starý románek má své následky v současnosti.
comm__shackles_by_unrealsmoker.jpg
Katrina se zotavuje ze svých zranění a otravy stříbrem na ošetřovně pod dohledem doktorky Karen. Prozradila vůdci kovenu Viktorovi, kde mají v Rumunsku Strigojové sídlo, aby se pomstila jejich králi, otci své matky – Alexandrovi. Podle legendy se ale ve stejném městě narodil hrabě Drákula a tím její informace pozbyla vážnosti. Katrina Viktorovi vysvětlila, že upíři opravdu ve starém městě žijí a vyprávěla mu trochu jiný příběh Vlada Draculy – Tepeše, než ho známe z dějin a od Brama Stokera. Dracula byl potomkem Strigoje a vlkodlaka (stejně jako Katrina) a způsobil povstání hybridů, kteří tehdy byli normální součástí světa obou rodů. Povstání bylo potlačeno, hybridi vymýceni a vymazáni z historie. Proto Viktor nevěděl, že se z jeho skandální lásky se strigojskou princeznou může narodit hybridní dítě, kterým je právě Katrina. Se skutečným důvodem, proč drží nebezpečnou vražedkyni při životě, se svěří jen doktorce Karen, se kterou ho pojí dlouhé přátelství. Katrina se už ale uzdravila a tak ji doktorka na své ošetřovně nechce. Viktor se ji tedy rozhodne přestěhovat do pokojů své ženy, která ho opustila před 17 lety a odstěhovala se do Londýna. Je přesvědčený, že se jim podaří ovládat Trinu jen pomocí výhružek, aniž by na ni museli použít skutečné násilí.

Od Katrinina příjezdu do sídla se varcolaci nehnuli z místa, což znepokojuje Radu sídlící v Praze i samotné varcolaky v kovenu. Karenin muž a blízký přítel Viktora, Nathan, byl zabit Trinou během jedné z bitek, což těžce nese Nathanova sestra Janice, která přísahala vrahovi pomstu a chystá se navštívit Viktorův koven jako kontrola z ústředí v Praze, nicméně má i své vlastní osobní důvody a s Viktorem rozhodně nemá dobré vztahy. Doktorčin syn Dorian byl donucen vrátit se ke kovenu po tom, co v Bukurešti prozradil existenci varcolaků svojí lidské dívce. Viktor ho zachránil před trestem smrti, nicméně jeho prohřešek má vážné následky.
7. Stíny minulosti - obrázek

7. Stíny minulosti - obrázek

Snad další kapitola bude dřív jak za půl roku. Nicméně vám to nemůžu slíbit, můžu vám jenom slíbit, že se budu snažit, aby byla co nejdřív.
Protože to tak dlouho trvalo, mám tu pro vás krátké shrnutí děje minulé kapitole a toho podstatného z kapitol minulých:
Katrina se probrala z dlouhého bezvědomí, které následovalo po tom, co ji její otec Viktor na poslední chvíli zachránil před smrtí otravou stříbrem, a prozradila mu, kde sídlí v Rumusku vůdce strigojů – otec její matky - Alexander Romanov. Podle legendy se ale ve stejném městě narodil hrabě Drákula a tím její informace pozbyla vážnosti. Potom, co se na ošetřovně objevil zraněný Viktorův mladší syn a její nevlastní bratr Nick, spustila jeho čerstvá krev Katrininu proměnu. Před jistou smrtí ji zachránila doktorka Karen, která ji zklidnila sedativy. Viktor Katrinu v noci poté navštívil a vyčetl jí, že mu o sídle strigojů lhala. Katrina ho ujistila, že v Sighisoaře strigojové opravdu sídlí a prozradila, že Vlad Dracula nebyl strigoj, ale hybrid stejně jako ona.

Od Katrinina příjezdu do sídla se varcolaci nehnuli z místa, což znepokojuje Radu sídlící v Praze i samotné varcolaky v kovenu. Karenin muž a blízký přítel Viktora, Nathan, byl zabit Katrinou během jedné z bitek. Doktorčin syn Dorian byl donucen vrátit se ke kovenu po tom, co v Bukurešti prozradil existenci varcolaků svojí lidské dívce. Viktor ho zachránil před trestem smrti, nicméně jeho prohřešek má vážné následky. Viktorova žena Helena, se kterou má syna Nicholase, se ještě před Nickovým narozením odstěhovala do Anglie a do Rumunska se už nikdy nevrátila.
6. Druhá strana mince - obrázek

6. Druhá strana mince - obrázek

Speciálně pro věrnou Rheu - děkuju za komentáře ;)
5. Čísté svědomí - obrázek

5. Čísté svědomí - obrázek

4. Žít pro pomstu - obrázek

4. Žít pro pomstu - obrázek

3. Hranice přátelství - obrázek

3. Hranice přátelství - obrázek

Omlouvám se, ale mám ve škole před zkouškovým, takže i když bych děsivě moc chtěla, s psaním to vypadá bledě... Už aby byl únor!

Krásný počtení
2. Mrtví promluví - obrázek

2. Mrtví promluví - obrázek

1. Jezdec v bouři - obrázek

1. Jezdec v bouři - obrázek

Prolog - obrázek

Prolog - obrázek

BLOG, kde vlastně úplně to samé, co zde ;)
Fanfiction i jiné...
Máte nějaký delikátní problém s mými stránkami? Napište mi na e - mail: hollis@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one