aftermath_by_noiprox-d4w8mmq.jpg
Na vnější nádvoří utopené v půlnoční tmě se vřítil jezdec na zpěněném koni a hlídka choulící se nad sudem s ohněm před okolní zimou, zvedla hlavu. Zvláštní doba na nečekané návštěvy.
Jednomu rytířů ale překvapením poklesla čelist, když jezdce, který se svezl ze sedla, poznal. Rozběhl se ke koni, aby ho chytil za uzdu, protože příchozí se na něj ani neohlédl, když se rozběhl ke dveřím, které vedly na hradby, aniž by zaváhal.
Druhý rytíř z hlídky se o koně nestaral, spěchal, aby návštěvníka zastavil. Postavil se přede dveře, ke kterým cizinec evidentně mířil. Až na to, že to nebyl cizinec.
„Princezničko,“ vydechl Sebastian, když si vzájemně pohlédli do tváře. „Co tu děláš?!“
„Co asi myslíš,“ odsekla mu žena zachumlaná do těžkého kožešinového pláště, který byl místy pokrytý hrudkami sněhu. Přijela ze severu. „Umírá.“
„Ty zemřeš taky, jestli král zjistí, že ses vrátila,“ zamračil se na ni Sebastian.
„To by ale napřed musel zjistit, že tu jsem, nebo ne?“ ušklíbla se a rytíře, který jí bránil v cestě, bez zaváhání odstrčila. Nutno přiznat, že se jí moc nebránil. Nechal ji jít a potom se otočil Reca, který stále držel koně, který vyfukoval oblaka páry.
„To bude hrozný průšvih. Jestli se velitel nezmátoří, nevyseká ji z toho.“
Rec zavrtěl hlavou. „Pochybuju, že sem v tom svém stavu přijela ze severu jen proto, aby vzdala veliteli poslední hold. Ten jí navíc nemůže přijít na jméno, po tom, co mu v létě tak zavařila.“
Na chvíli si oba mlčky hleděli do tváře a pomalu jim to docházelo.
„Snad si nemyslíš, že to byl on…“ hlesl nakonec Sebastian.
„Všechno by to dávalo smysl,“ pokrčil rameny Rec. „Musel to být někdo z nás. Všichni jsme přísahali, že jsme se jí nedotkli. On ne.“
„A já myslel, že Tichus jen plácá!“
Oba se rozesmáli. Jen na pár okamžiků zapomnění. Než se realita znovu vecpala na své místo a připomněla jim, že Ryoma v horečkách umírá a žena, která riskovala vše, aby ho naposledy viděla, s ním stráví možná posledních pár hodin jeho života.
A jestli je to pravda, to děcko se narodí jako pohrobek…
10.02.2015 19:01:24
hollis
BLOG, kde vlastně úplně to samé, co zde ;)
Fanfiction i jiné...
Máte nějaký delikátní problém s mými stránkami? Napište mi na e - mail: hollis@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one